Network ve Altyapı Hizmeti

Güvenlik Çözümleri

 

BTBROKER, müşterilerinin network güvenliğini kendi network güvenliği gibi benimseyip buna göre çözümler sunmaktadır. BTBROKER`in çözüm sunduğu güvenlik konuları: Sanal Özel Ağlar (VPN) VPN, Firmaların kendilerine ait ofis, mağaza ve şubeler ile kendi izin verdikleri diğer birimlerin internet veya kapalı ağ üzerinden güvenli bir şekilde firma ağına bağlanması sistemidir. Bu özel ağdan geçen bilgiler şifreli olduğundan istenmeyen kişiler tarafından bu bilgilere ulaşılamaz.

Güvenlik Duvarı (Firewall)

 

Firewall, Şirket içi ağ içerisinde ki bilgilerin dışardan gelebilecek tehlikelere karşı koruyan, yetkisi olmayan kişilerin yerel ağınıza girmesini engelleyen, kısıtlayan yazılım veya donanıma verilen addır. Dışarıdan gelebilecek saldırılara karşı ağınızdaki açıkları kapatmak Firewall aracılığı ile sağlanmaktadır. Uzman kadromuz, ihtiyaçlarınız doğrultusunda Firewall ayarlarınızı konfigüre edip yerel ağınızı güvenli hale getirmektedir.

 

Network Hizmetleri

Günümüzde bilgi iletişimi ve paylaşımı teknolojinin hızla ilerlemesi ile oldukça önem kazanmıştır. Böylece firmaların daha hızlı ve güvenliği yüksek, kesintisiz bir iletişim ağı ihtiyacı ortaya çıkmıştır.

  •  Yerel Alan Ağı (LAN)
  •   Geniş Alan Ağı (WAN)
  •   G.SHDSL
  •   IP Telephony
  •   Ağ Yönetimi
Btb Broker network Hizmeti
 

Saldırı Tespit Sistemi (IDS)

 

IDS, Yerel ağınıza saldırının nereden ve ne şekilde yapıldığını tespit eden ve saldırılara karşı koruyan sistemdir.

 
 

IDS`in saldırı sırasında firma yetkilisini uyarma ve bu saldırıları bir merkezde raporlama özelliği de bulunmaktadır.

URL Filtreleme

 

Internet çıkışını daha verimli kullanmak için URL filtreleme yapmak şirketler için avantajlı bir yöntemdir.

 
 

Böylece şirket personelinin gereksiz web sayfalarında gezmesi engellenerek hat kapasitesinin fazla kullanılması engellenmiş olunur. Ayrıca virüs ve warm tehlikelerine karşı riskli sitelere girişler de engellenmiş olur.

 
Btb Broker network Hizmeti

Network Altyapı Hizmetleri

Altyapı ve sistem hizmetleri; donanım ve yazılım hizmetleri ile yapısal kablolama hizmetlerinin tamamını kapsar. Altyapı ve sistem hizmetleri olarak IBM, HP, CISCO gibi dünyanın önde gelen markalarına ait donanımlar ve MICROSOFT yazılım platformları için destek sağladığımız gibi, belli başlı diğer üretici firmalara ait donanım ve yazılım ürünleri için de destek veriyoruz.

  •   Fiber Optik Data Kablolaması ve Terminasyon
  •  Cat5, Cat6 ve Cat7 UTP Data Kablolaması
  •  Uç Sonlandırma ve Etiketlendirme
  •  Sistem Odası Tasarımı ve Kurulumu
Detaylı bilgi ve Başvuru için lütfen bizimle iletişime geçin...
İletişim Formu