Ekran Systems

Kullanıcı temelli tehditleri
DENETLEYİN, TESPİT EDİN ve ANALİZ EDİN.

İşletme içinde bulunan tehditlere karşı çözüm
İşletme verilerine yönelik işletme içinden yapılan saldırılar ve bu saldırılara bağlı kayıplar katlanarak artmaktadır. Bu gibi vakaların oluşturduğu olum - suz etkiler çok zor şekilde ortadan kaldırılabilir ve etkisi uzun süre hissedilir.

2016 yılında yapılan “The State of Cybersecurity and Digital Trust, HfS research”e göre, hassas veriler üzerinden yapılan bilgi kaybının %70’inden işletme içinde yer alan kişilerin sorumlu olduğu ortaya çıkmıştır. İşletme içi riskleri oluşturan grubun içine şirket çalışanları olduğu gibi, işletmenin kaynaklarına ulaşma yetkisine sahip iş yükleniciler de girmektedir.

Çözüm
Ekran System, işletme içinde bulunan risklere karşı tasarlanmış ileri düzey yazılım tabanlı bir çözümdür. Windows, macOS, Linux ve Unix platfor - mlarıyla çalışan masaüstü cihazlar, 

sunucuların yanında Citrix veya VMWare gibi sanal ortamlarda bulunan her kullanıcının oturumunu denetler, kayde - der ve denetim aracı sunar.

Ekran System’in en önemli özelliklerinden biri, kaydedilen görüntünün
kayıt biçiminin çekirdeğini oluşturmasıdır. Ekran System, işletmeye ait herhangi bir endpoint cihazını kullanan herhangi bir kullanıcı eylemini içeriğiyle birlikte yakalar. Bu içerikler sunucu yapılandırma değişikliklerin - den, hassas veri erişimine kadar uzanır.
Analiz ve etkin bir gerçek zamanlı ikaz sistemi oluşturmak için ürünümüz girilen komutlar, ziyaret edilmiş URL’ler, çalıştırılan uygulamalar ve daha bir çok öğeyi çok katmanlı içerik olarak kaydeder. Bu sayede kaydedilen içerik içinde hızlı arama, kapsamlı raporlama ve derinlemesine denetleme yapa - bilmenize olanak sağlar. Sistem yöneticiniz bu özellikleri kullanarak ister manuel ister otomatik olarak vakalara daha gerçekleşmeden müdahale edebilir.

Daha İyisi Yok
Ekran System, iç denetimleriniz ve tehdit önleme 

stratejilerinize yönelik lokalde stabil ve ölçeklenebilir bir platform sağlar.

İşlerinizin devamlılığı, yüksek performans, uyumluluğunuz ve sistem kaynaklarınızın tüketilmemesi konularında sizi önemsediğimiz için Ekran System’i buna göre tasarladık.
Kolay sistem bakımı, çoklu mimari seçenekleri, otomatik tam sistem güncellemesi ve yüksek kaliteli destek hizmeti sunarak siz kullanıcıları düşündük.

Esnek lisanslama şemamızla tüm boyuttaki proje ve altyapıya uygun şekilde kurulum yapılabilir. Kaydırılabilir lisanslama biçimiyle lisansı başka bir cihaza taşımak ve sanal ortamlar için özel içeriğiyle her bütçeye uygun bir üründür.

Tüm muhtemel ihlalleri
KEŞFEDİN, ARAŞTIRIN VE ÖNLEYİN.

Arama Yapılabilir Video Kayıtlarında Kullanıcı Aktivitelerini Denetleyin
Ekran System ile işletmenizde çalışanları ister lokal ağdaki kullanıcıları, ister uzak lokasyonda bulunan sistem yöneticilerini denetleyebilirsiniz. Ekran System, tüm lokal, uzak lokasyon ve terminal sunucularda bulunan oturumlara ait aktiviteleri video olarak kaydeder. Ekran System ile hiçbir şey gözünüzden kaçmaz, tüm kullanıcı aktiviteleri, yapılan eylemlerin kayıtlarıyla beraber saklanır. Tüm ağ protokolleri, uygulamalar ve mimari tiplerle uyumlu olarak çalışabilir.

Denetleme Sonuçlarını Analiz Edin – Şüpheli Kullanıcı Davranışlarını Tespit Edin
Ekran System, Linux SSH Telnet oturumları için bile kolay analiz edilebilir video kaydı ve aktivite detaylarını içeren arama yapılabilir metin üstverisini birlikte verir. Oturumlar arasında ve içinde ileri düzey arama seçeneği size geçmişe yönelik kullanıcı eylemi analizi ve vaka denetimi kabiliyetlerini kazandırır.

Hızlı Vaka Müdahalesi
Ekran System, kural bazlı ikaz sistemi ile çalışanlarınızın riskli bir eylem içine girerken sizi uyarır. İlgili kaydedilen video bölümünü içeren doğrudan bağlantı içeren bildirim göndererek hızlı ve gerçek zamanlı vaka denetimi sağlayarak kullanıcıyı otomatik olarak ilgili cihazda engelleyebilir ve oturumunu sonlandırabilir. Gerçek zamanlı bir oturum izlerken güvenlik uzmanınız kullanıcıyı manuel olarak da engelleyebilir.

Bütünleşik erişim yönetimi özellikleri daha korumacı bir savunma sağlar. Mevcut ayarlar iki faktörlü doğrulama, tek kullanımlık şifre, manuel erişim onayı ve kupon sistemi entegrasyon seçenekleri sunar.

Kullanıcı Eylemlerini Raporlarla Denetleyin
Ekran System ile belirleyeceğiniz zaman zarfları içinde kullanıcıların eylemlerini farklı yönlerden ele alan raporlarla analiz edebilirsiniz. Zamanlanmış raporlama seçeneği ile e-posta kutunuza gerekli tüm raporları alabilirsiniz. Çözümümüz aynı zamanda kullanıcı oturumlarına ait video, üstveri ve gezinme kontrolleriyle bütünleşik tekrar oynatma seçeneklerini içererek adli rapor üretme seçeneği de sunar.

Detaylı bilgi ve Başvuru için lütfen bizimle iletişime geçin...
İletişim Formu